Jak usprawnić rozładunek beczek?

Tak w zakładach chemicznych, jak i w tych związanych z przetwórstwem spożywczym, niejednokrotnie pojawia się konieczność przeprowadzenia rozładunku beczek. Niestety, ze względu na to, że tłoczone w nich materiały mają zróżnicowane właściwości, zawsze mamy do czynienia z czynnością, która ma prawo być opisywana jako problematyczna.

Zawartość beczek a rozładunek

Gdy w środku są materiały płynne, rozładunek beczek staje się skomplikowany przede wszystkim dlatego, że nie wszystkie mają taką samą lepkość. Bardzo często w cieczach znajdują się również ciała stałe, których pozostanie na dnie beczek z pewnością nie byłoby mile widziane. Najskuteczniejszym sposobem na uporanie się z problemem, jest zdecydowanie się na odpowiedni dobór pomp, choć z pomocą przychodzą także automatyczne układy tłoczące.

Trudno mówić w tym kontekście o rozwiązaniach jednoznacznie lepszych niż inne. Nie sposób jednak nie zauważyć tego, że dużą popularnością cieszą się przenośne pompy odśrodkowe, przeznaczone do zanurzania w beczkach. Ich atutem jest zresztą nie tylko uniwersalność, ale i intuicyjna obsługa.

Jeżeli jesteś zainteresowany, to zapoznaj się z naszą ofertą na www.optiflow.pl.