Płyta poślizgowa – czy warto z niej skorzystać?

Do tego aby dobrze czuć się za kółkiem potrzebna jest praktyka. Niestety czasami nasze umiejętności są wystawiane na próbę, na przykład podczas poślizgu. Jak zachowywać się w takich sytuacjach szkoła nas nie nauczy. Dlatego możemy skorzystać z różnego rodzaju szkoleń. Jednym z takich szkoleń jest szkolenie na płycie poślizgowej.

Szkolenie na płycie poślizgowej

Szkolenie na płycie poślizgowej jest bardzo opłacalne. Uczy nas jak zapanować pojazdem kiedy wpadnie w poślizg oraz jak jest taka możliwość jak do tego poślizgu nie doprowadzić. O wiele lepiej jest się tego nauczyć w kontrolowanych warunkach, niż gdyby taka sytuacja pierwszy raz spotkała nas na drodze. Jak wygląda szkolenie? Szkolenie składa się z części teoretycznej oraz praktycznej. Część teoretyczna uczy nas m.in. jak panować nad pojazdem, jak nie doprowadzić do poślizgu w czasie jazdy. Część praktyczna polega na wjechaniu samochodem przy prędkości ok. 50 km/h na płytę, która po wykryciu tylnych kół pojazdu wykona gwałtowny ruch w lewą lub prawą stronę wprowadzając auto w poślizg. Zadaniem kierowcy jest wyprowadzenie auta z poślizgu.

Jeżeli jesteśmy zainteresowani szkoleniem na płycie poślizgowej warto skorzystać z oferty Ośrodka Szkolenia Kierowców Automobilklub Polski – płyta poślizgowa w Warszawie.