Kafelki we wnętrzach w stylu marokańskim

Modne od kilkunastu lat zainteresowanie motywami etnicznymi przyczyniło się do tego, że wzrosło również uznanie dla stylu orientalnego nazywanego też często marokańskim.

Styl ten jest ciekawą propozycją skierowaną zarówno do osób marzących o pięknej łazience, jak i do tych, które szukają pomysłu na sypialnię. Jednym z jego najważniejszych elementów są przy tym odpowiednio dobrane kafelki goszczące nie tylko na podłogach, ale i na ścianach.

Styl marokański, choć ma wiele zalet, z pewnością nie należy do tych rozwiązań, które każdemu przypadną do gustu. Dominuje w nim bogata kolorystyka i wzornictwo. Są one spójne, potrafią być jednak dość intensywne. Często można usłyszeć, że mamy do czynienia ze stylem dedykowanym dość odważnym użytkownikom. Nie ma przecież dużych możliwości jego modyfikacji, gdy dojdzie się do wniosku, że nie jest szczytem naszych marzeń. Pewne jest jednak to, że szukając propozycji wpisujących się w taką koncepcję, nie powinniśmy mieć problemu ze znalezieniem idealnych płytek.