Jakie kafelki umieścić na tarasie wentylowanym?

Jednym z popularniejszych rodzajów nowoczesnych tarasów jest tak zwany taras wentylowany nazywany też pływającym. Ma on wiele zalet, nic więc dziwnego, że rośnie liczba pytań o to, jakiego rodzaju kafelki na taras sprawdzą się najlepiej w jego przypadku. Jeszcze zanim na nie odpowiemy, musimy poznać specyfikę tego rozwiązania.

Tarasem wentylowanym nazywany jest ten, w przypadku którego kafelków nie przykleja się do wylewki betonowej. Znajdują się one kilka centymetrów ponad powierzchnią gruntu, a do ich mocowania wykorzystuje się specjalne wsporniki wykonane z wykorzystaniem tworzywa sztucznego.

Decydując się na opisywany tu rodzaj tarasu należy zwracać uwagę przede wszystkim na mrozoodporność oraz antypoślizgowość płytek. Dobrym rozwiązaniem mogą być klasyczne płytki ceramiczne odpowiadające tym parametrom. Jeszcze lepszą opcją jest jednak sięgnięcie po płytki gresowe, które znane są nie tylko z trwałości, ale również z niskiej nasiąkliwości. Bez względu na rodzaj pamiętajmy o tym, że kafelki na taras podczas układania wymaga ścisłego przestrzegania instrukcji producenta.

Jeżeli jesteście zainteresowani, to zapoznajcie się ze szczegółową ofertą sklepu Eurołazienki – eurolazienki.pl.