Czyszczenie bramy garażowej – na co zwrócić uwagę

Aby brama funkcjonowała prawidłowo przez długi czas, należy pamiętać o jej regularnym czyszczeniu oraz serwisowaniu. Dla wielu osób samo czyszczenie bramy może wydawać się banalnie proste, lecz jest kilka rzeczy o których należy pamiętać.

Czyszczenie bramy garażowej

Przed rozpoczęciem czyszczenia bramy garażowej, należy pamiętać aby używać do tego delikatnych detergentów oraz miękkiej szmatki lub gąbki. Warto jeszcze sprawdzić na niewidocznym elemencie bramy, czy preparat nie działa szkodliwie na pokrycie bramy. Bramę powinniśmy myć wodą z dodatkiem preparatu do mycia. Warto pamiętać, że jeżeli nasza brama wyposażona jest w napęd, to nie powinniśmy jej spryskiwać wodą od wewnętrznej strony. Dostanie się wody w elektryczne elementy może doprowadzić do uszkodzenia ich oraz do awarii całej konstrukcji. Gdy czyścimy bramę warto również sprawdzić czy w niektóre elementy bramy nie dostały się liście lub inne zanieczyszczenia które mogą spowodować jej awarię.

Jeżeli wasza brama ulegnie awarii, to warto jak najszybciej skorzystać z serwisu. Zaufaną firmą serwisową jest Bramotechnika – naprawa bram Hormann.